TMO İzmir Şubesi ” Parça Boyama ve Yıkama Eğitimi” 24.04.2019

0

Tekstil Mühendisleri Odası İzmir Şube’sinin düzenleyeceği “Parça Boyama ve Yıkama Eğitimi” aktivitesinde sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Eğitim parça boyama ve yıkama yaptıran konfeksiyon firmalarına, mümessil firmalara, ilgili firmaların üretim ve kalite kontrol sorumlularına, fason takip sorumlularına ve satış/pazarlama yetkililerine yöneliktir.

Eğitim konularının kısa bir özeti aşağıdaki gibidir:

– Parça boyama nedir? Cool pigment (Kirli yağlı boyama), antik boyama, reaktif ve direk boyama prosesleri ve kullanılan boya ve yardımcı kimyasallar hakkında bilgiler.

– Parça yıkama nedir? Taş yıkama, enzim yıkama, silikon yıkama, moon wash, ice wash, vb yıkama prosesleri ve kullanılan yardımcı kimyasallar hakkında bilgiler.

– Neden parça boyama ve yıkama tercih edilir?

– Parça boyama ve yıkama işlemlerinde dokuma ve örme kumaşlarda karşılaşılan problemler ve çözüm yöntemleri nelerdir? Farklı elyaf tipleri içeren kumaşlara yönelik dikkat edilmesi gerekenler konular nelerdir?

-Parça boyama/yıkama işlemleri öncesi ön hazırlıkta dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? (Aksesuar seçimleri örn. kuşgözü, düğme, fermuar vs.)

 

Eğitim Tarihi: 24.04.2019

Eğitim Saati: 14:00-17:00

Eğitmen: Salih ŞAHİN  – Parboy Tekstil A.Ş.

Eğitim Ücreti: 100 TL (Oda üyelerimize 75 TL’dir)

Eğitim Yeri: Tepekule İş Merkezi Marmara Toplantı Salonu / Bayraklı İZMİR

 * Katılım durumunuzu 19 Nisan 2019 tarihine kadar  tmo@tmo.org.tr adresine bildirmeniz rica olunur.

İrtibat: 530 418 1868 / Gaye UYSAL

Paylaş

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.