TMMOB TMO Yönetim Kurulu başkanı Sn:Emre Fidan’ın Türkiye İşverenler sendikası Yönetim Kurulu Başkanı Sn:Muharrem Kayhan’a yazısı;

0

Sayın

Muharrem Kayhan

Türkiye

Tekstil İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı

 

26 Haziran 2016 tarihli Hürriyet Gazetesi İK ekinde “Tekstilde Mühendis Alarmı” manşeti ve haber detayı sektörümüzde yaşanan ve gelecekte daha yoğun yaşanması muhtemel probleme ışık tutar niteliktedir.

 

Siz ve birlikte demeç veren Sn. Özipek, Sn. Gülle ve Sn. Ertur de kendi perspektiflerinden sektörü cazip kılacak unsurların altını çizerek, tercih aşamasına gelmiş lise mezunlarının Tekstil Mühendisliği branşını seçmeleri durumunda kendilerine değer katacağını belirtiyorsunuz.

 

Meslek örgütü olarak sektörün gelişerek ilerlemesinin iş alanlarımızın sadece bizler için değil gelecek kuşaklar içinde korunması gerektiğine, on yıllar boyunca sektörümüz tarafından kullanılmış kaynakların heba edilmemesi gerekliliğine kuvvetle inanıyoruz. 12 Dönem TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası olarak çalışma programımızın teması “Sürdürülebilir Tekstil” iken halen devam etmekte olan 13. Dönemim çalışma programı teması “Tekstil Sürmeli” dir.

 

Üretimin, inovasyonun, ar-ge nin ve ticaretin küresel bir pazar payı kavgası şeklinde devam ettiği günümüzde, Tekstil Sektörünün devamlılığı ancak altyapısı eksiksiz, doğru Tekstil Mühendisliği eğitimi almış parlak zihinli profesyonellerle sağlanabileceği aşikardır.

 

Tekstil Mühendisleri Odası olarak sektörün katma değer yaratarak gelişmesi ve büyümesiyle ilgili benzer ve farklı görüş ve önerileri birlikte değerlendirmek ve olası işbirliği alanlarını tespit edebilmek amacıyla bir randevu talep ediyoruz.

 

 

Emre Fidan

TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu başkanı

Paylaş

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.