28 Mayıs 2022

 TMMOB 47. OLAĞAN GENEL KURULU 26-28 MAYIS 2022 TARİHLERİNDE ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği 47. Olağan Genel Kurulu, davetli konukların ve Birliğimize bağlı 24 Odadan seçilen delegelerin katılımıyla 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde Kocatepe Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. TMMOB Kurullarının seçimleri ise 29 Mayıs 2022 tarihinde Teoman Öztürk Öğrenci Evinde yapıldı.

Gezi Direnişi hakkında gerçekleştirilen sinevizyon gösteriminin ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, genel kurulun açılış konuşmasını yaptı. Koramaz konuşmasına cezaevinde bulunan Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman, Can Atalay ve tüm Gezi Davası tutuklularını selamlayarak başladı. Emin Koramaz konuşmasında ayrıca bir önceki genel kurulumuzdan bu yana geçen 10 aylık sürede ülkede derinleşen kriz ve yaşanan sorunlar hakkında değerlendirmelerde bulunurken, bu süreçte TMMOB'nin çalışmaları hakkında da bilgi vererek konuşmasını tamamladı.

Odamızı temsilen Merkez Yönetim Kurulumuzdan Aykut ÜSTÜN, Serkan ÖZCANLI, Cemal KIRMAN ve Esen Leyla İMREN'in katıldığı genel kurulda, TMMOB 46. Dönem Yönetim ve Denetleme Kurulu, Genel Kurula katılan binin üzerinde delegenin oybirliğiyle aklanarak görevini tamamladı.