Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları sempozyumu UTİB..13-14 Mayıs 2016.

0

13-14 Mayıs 2016 tarihlerinde “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe 8. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” ile eşzamanlı olarak “Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu” bu yıl ilk kez düzenlenecektir. Sempozyumun amacı ülkemizde  değerli araştırmacılarımızın lif ve polimer alanındaki bilimsel, teknolojik, inovatif çalışmaların sonuçlarının ulusal boyutta paylaşılmasına zemin hazırlamaktır. Ortak ve paralel oturumlar halinde düzenlenecek olan sempozyumda konulara göre gruplandırma da yapılabilecektir.

Sempozyum kapsamında bildiri gönderimi için konu başlıkları

 Tıbbi Tekstliler

 Koruyucu ve Askeri Tekstiller

 Nanoteknoloji ve Tekstil Uygulamaları

 Taşıt Tekstilleri (Kara, Deniz, Hava-Uzay, Demiryolu)

 Tekstil Makinaları ve Ekipmanları

şeklinde belirlenmiştir.

Sempozyuma katılmak için çalışmaların  “genişletilmiş özetinin” 13 Nisan 2016 Çarşamba 17:00’ye kadar sempozyum@butekom.org adresine gönderilmesi yeterli olacaktır. Belirtilen tarihe kadar gönderilen bildiriler sempozyum bilim kurulu tarafından değerlendirilecek,

30 Nisan 2016 tarihinde katılımcılar ve program kesinleştirilerek duyurulacaktır. Sonuçlara ilişkin duyuruda, katılımcılardan, onaylanan bildirilerine ait poster hazırlaması talep edilecektir. UTİB Ar-Ge Proje Pazarı’na katılımcı olarak kabul edilecek olan akademisyenler sempozyumda da aynı ulaşım ve konaklama desteğini alacaklardır.

 

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından 2009 yılından itibaren organize edilen “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe AR-GE Proje Pazarı Zirvesi”nin sekizincisi uluslararası düzeyde 12-13 Mayıs 2016 tarihlerinde, 13-14 Mayıs2016 tarihlerinde “AR-GE Proje Pazarı Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu” ile eş zamanlı olarak Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve BEBKA Organizasyon Ortaklığı, TÜBİTAK TEYDEB destekleri ile gerçekleştirilecektir.

Sektörümüzde 2009 yılında, TÜBİTAK destekleriyle ve Bursa Tekstil ve Konfeksiyon Ar-Ge Merkezi (BUTEKOM), Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi Nonwoven Enstitüsü, Aachen Teknik Üniversitesi Teknik Tekstil Enstitüsü, İsviçre Federal Malzeme Bilimi ve Teknolojisi Laboratuvarları, Güney Kore Tekstil Gelişim Enstitüsü, Kyoto Teknoloji Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleştirilen Zirve’nin işbirliği kurumlarının artırılması planlanmaktadır.

Ar-Ge Proje Pazarı vasıtasıyla Tekstil ve Konfeksiyon Sektörü’nün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması amacı ile Ar-Ge projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, yerli-yabancı üniversite öğretim üyeleri ve Ar-Ge Merkezleri ile Teknopark araştırmacılarını bir araya getirerek Ar-Ge destek programlarına sanayi-üniversite, sanayi-sanayi, üniversite-üniversite, sanayi-araştırma kurumu-üniversite ortak proje önerisi sunmaları amaçlanmaktadır.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan etkinlikte farklı disiplinlerde ülkemizden ve yurtdışından alanında uzman çok değerli bilim insanı, sanayici, işadamı,  kamu kurumları, bürokrat ve öğrencileri  biraraya getirilecektir.

Paylaş

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.