Tekstil, Hazırgiyim ve Deri Ürünleri Sektörü 2015-2018 Strateji Planı İle İlgili İlk toplantı Yaplıdı

0

10.03.2016 Tarihinde Bursa da TÜRKİYE TEKSTİL, HAZIR GİYİM VE DERİ ÜRÜNLERİ SEKTÖRLERİ 2015-2018 STRATEJİ BELGESİ VE EYLEM PLANI UYARINCA ODAMIZIN KOORDİNATÖR KURUM OLARAK BELİRLENDİĞİ AKILLI VE TEKNİK TEKSTİL ÜRÜNLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ RAPORU İle ilgili ilk toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıya TMO genel başkanı sn.EMRE FİDAN,TMO Bursa şube başkanı Sn.FÜSUN TAN EKREN ,Doç.Dr. SN.MUSTAFA ERDEM ÜREYEN , TMO MERKEZ MD SN.RİFAT SARAÇOĞLU,BUTEKOM MD.SN.ŞENGÜL TEKE,İLİM-SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAK. TEMSİLCİSİ Sn.GÖKÇE ÇAKAR, BUTEKOM TEKSTİL UZMANI Sn. ATİKE KÖKEN katıldı.
Türkiyede ilk kez yapılacak TEKNİK VE AKILLI TEKSTİLLERLE ilgili Dünya ve Türkiye Karşılaştırma RaporuHazırlanması,Sektörün bu konuda nasıl harekete geçirileceği ile ilgili görüşüldü ve aksiyona geçirilmesikonuşuldu.Sektöre çok yarar sağlayacağı düşünülen çalışmanın önümüzdeki günlerde konularında uzman kişi ve kuruluşlarla geniş alana yayılması ve Kamu-Üniversite -SK’lar ve TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası işbirliğiyle şekillendirilmesi kararı alındı.

Paylaş

Yorum Bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.