Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü, kuruluşunun 50. yılını, Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü ile birlikte coşkuyla kutladı.

0

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümü,  kuruluşunun 50. yılını, Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü ile birlikte coşkuyla kutladı.

Ege Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü ‘nün 50. yıl kutlamalarında Oda Yönetim kurulu başkanımız  Emre Fidan bir konuşma yaparak tüm Tekstil mühendisi meslektaşlarımızı mesleğimizin onurunu saygınlığını daha da yükseltmek, mesleği icra eden mühendisler olarak özlük haklarımızın iyileşmesi için birlikte çalışmak ve birlikte yönetmek üzere Tekstil Mühendisleri Odasına davet etti.

29 Ekim Cumartesi sabah saat 10.00 ‘da resepsiyon ile başlayan kutlamalar  ,saat 11.00-13.30 arası Bölüm yöneticileri,sektörden Oda ve dernek başkanları ile eski mezunların konuşmaları yer aldı. Bu bölümde E.Ü Tekstil Mezunları Derneği başkanı Müzeyyen Saraçoğlu ve E.Ü Mühendislik Fakültesi tekstil Mühendisliği  bölüm Başkanı  Prof Dr. Hüseyin Kadoğlu’nun açılış konuşmalarından  sonra  Tekstil Mühendisleri  Odası  Oda Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Emre Fidan konuşmasını yaptı.

TMMOB Tekstil Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Emre Fidan,konuşmasında;

Sayın Rektör Yardımcımız, Sayın Mühendislik Fakültesi Dekanımız, Sayın Tekstil Bölüm Başkanımız, Sayın Alman Başkonsolosumuz, Meslek Kuruluşlarının Değerli Başkanları, Saygıdeğer Tekstil Mühendisi Meslektaşlarım, Hanımefendiler, Beyefendiler sizleri şahsım ve TMMOB TMO Yönetim Kurulu adına saygı sevgi ve dostlukla selamlıyorum.

Burada Türkiye Tekstil tarihine tanıklık etmiş Tekstil Mühendisliği mesleğinin ülkemizde oluşmasında ve yaşamasında ilk elden müdahil olmuş bir kurumda sizlerle  birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Aktif ve emekli hocalarıyla, öğrencileriyle, çalışanlarıyla, mezunlarıyla, bina laboratuar işletmeleri ve uygulamalarıyla kurulduğu andan itibaren öncü olmayı başarmış ve kendi efsanelerini üretmiş bu kurumun bundan sonrada bu geleneği sürdürmesini diliyorum.

TMO olarak 12-13 dönemlerimizde faaliyet programımızın teması sırasıyla “Sürdürülebilir Tekstil” ve “Tekstil Sürmeli” olarak belirledik. Özü itibarıyla ilkinde tekstil dönüşmeli diğerinde ise tekstil katma değer yaratan alanları bizden sonraki kuşaklara aktarılmalı ve ülkemizde kalmalı şeklinde özetlenebilir.

Bu iki özün hepimiz tarafından paylaşıldığı düşüncesiyle TMO olarak bu amaçlar doğrultusunda faaliyet göstermek mesleğimizin onurunu saygınlığını daha da yükseltmek, mesleği icra eden mühendisler olarak özlük haklarımızın iyileşmesi için birlikte çalışmak ve birlikte yönetmek üzere sizleri Tekstil Mühendisleri Odamıza davet ediyorum.

Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Bölümünün 50. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bu müstesna gruba hitap etmekten mutluluk duyuyorum. Kurumumu  buraya davet eden Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Hüseyin Kadoğlu’ na, Dernek Başkanımız Sayın Müzeyyen Saraçoğlu’ na ve emeği geçen herkese ve son olarak beni dinlediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.     dedi.

 

Saat 14.00’dan  sonra  bölümün,yeni makina ve ekipmanlarla desteklenen  atölye,fabrika bölümleri  ve laboratuvarlarının gezilmesinden sonra  mezunların sınıflarda nostalji yaşaması ve geleneksel döner pilav dağıtımı ile   etkinliğin okuldaki bölümü   saat 17.00′ ye kadar devam etti.

Gece  Hilton’da verilen yemek ile devam eden etkinlikte EÜ.Tekstil Mühendisliği Bölümü mezunu 2 arkadaşımızın oğlu ,müzisyen  Güneş Yakartepe ‘nin bestelediği  EÜ.Tekstil Mühendisliği 50. yıl Marşının okunması coşku ve özlemle yıllar sonra tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşayan  mezunların coşkusuna coşku kattı…

 

20161029_205226_hdrimg_9223img_9235

 

 

 

 

img_9506

img-20161029-wa0002img-20161029-wa0040

 

img_9569.

img_9183img_9271img_9408

img_9274

Paylaş

Yorum Bırakın